Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tygři bez porážky vyhráli turnaj o primátora města Liberec

25.08.2020 | Jakub Matyáš

Liberec - Krátkou letní přestávku si mladoboleslavští hokejbalisté zpestřili turnajem pod Ještědem. Silně obsazeného podniku s účastí nezanedbatelného množství hráčů s extraligovou příslušností se kromě celku z města automobilů zúčastnily týmy Medvědi Liberec, Nordics Most, Mušketýři Svítkov, Vosy Liberec, Popi Kladno a Draci Kladno. Osmičku účastníků měli uzavírat slovenské Gajáry, ty se ale nakonec omluvily a k společnému zápolení nedorazily. Hrálo se systémem dvou skupin, při kterém byly v jedné čtyři a ve druhé tři týmy. 

Sestava: Hnátek - Mrhálek, Řípa, Bajer - Lhota T., Langer (C), Malina, Dostál, Fukárek J. ml., Horáček.

Do základní skupiny "A" byly společně s Tygry nalosováni Medvědi, Svítkov a Most. Společně s kladenskými Draky nejtěžší možní soupeři. 

1. utkání: Medvědi Liberec - HBC Tygři Mladá Boleslav 0:0

Úvodní střetnutí se neslo v duchu poznávání pro Středočechy neoblíbeného betonového povrchu a zkráceného hřiště. Medvědi ve svém domácím stánku oproti tomu byli skvěle připraveni a Tygry zaskočili svou důslednou a úpornou obranou. Největší šanci na skórování promarnil hned v úvodním střídání Tomáš Lhota, jenž po průniku a blafáku nastřelil jen tyčku. Hnátek v brance Mladé Boleslavi rovněž žádný střelecký pokus za svá záda nepustil a tak se oba celky rozešly smírně po bezbrankové remíze. 

2. utkání: HBC Tygři Mladá Boleslav - Mušketýři Svítkov 2:1

Do druhého utkání nastoupili Boleslavští proti skvěle hrajícímu Svítkovu s respektem a defenzivní taktikou, jelikož osmičlenný oddíl se fyzickými silami těžko mohl rovnat téměř dvojnásobné přesile soupeře. Tato taktika nesla ovoce a Tygři vedli po brance Tomáše Lhoty. Svítkovu se podařilo srovnat po tvrdé ráně od modré čáry, v poslední minutě utkání ale zachytil na útočné modré vyhození Tomáš Řípa a zakončil přesnou střelou zápěstím. Mušketýři už sílu odpovědět nenašli.

3. utkání: Nordics Most - HBC Tygři Mladá Boleslav 0:4

Poslední utkání nabídlo nejjednoznačnější průběh. Nordics se nedokázali vyrovnat s pohybem boleslavských hokejbalistů a poněkud odevzdaným výkonem umetli soupeři cestu k prvnímu místo ve skupině. To bylo velmi důležité především z pohledu tříčlenné skupiny B. Jelikož ve čtvrtfinále měl první tým skupiny A nastoupit proti čtvrtému týmu skupiny B, prvenství tak znamenalo přímý postup do semifinále a ušetřené síly. 

ČF: HBC Tygři Mladá Boleslav - Gajáry 5:0 kontumačně

Tygři své utkání hrát nemuseli a byli automatickým postupujícím, v dalších utkáních porazili Nordics Most po samostatných nájezdech Draky Kladno, jednoho z favoritů turnaje. Mušketýři vyřadili bez větších problémů Popi Kladno, Medvědi těsnou výhrou 1:0 potvrdili roli favorita až brankou v poslední minutě v derby proti Vosám. Za zmínku stojí, že ve svých vyřazovacích utkáních postoupily všechny týmy ze skupiny A, kterou hráli právě i Tygři. 

SF: HBC Tygři Mladá Boleslav - Mušketýři Svítkov 2:1 sn

V rámci semifinálové bitvy tak měli Tygři znovu zkřížit kordy se starými známými ze Svítkova. Utkání se odvíjelo podobným stylem, jako předchozí vzájemné střetnutí s tím rozdílem, že po základní hrací době skončilo 1:1 a musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich exceloval boleslavský brankář Jakub Hnátek, který kryl všechny tři pokusy soupeře. Oproti tomu se na druhé straně zkušeně prosadil Michal Mrhálek a poslal svůj tým do finále. 

FIN: Medvědi Liberec - HBC Tygři Mladá Boleslav 1:3

S vidinou poháru na dosah rukou Tygři vstoupili do utkání bez ostychu a na svého soupeře si vyšlápli, když po brankách Langera, Lhoty a přesilovkového zásahu Mrhálka vedli nad svým soupeřem už 3:0. Liberec dokázal už jen v početní výhodě korigovat a připravit Hnátka o další čisté konto, do finálního tlaku Boleslavští svého soka nepustili a v klidu si dokráčeli pro vytoužené prvenství. Třešničkou na dortu bylo jmenování Tomáše Lhoty nejlepším střelcem turnaje. Individuální ocenění si jistě zasloužil i boleslavský brankář Hnátek, na toho se ale nedostalo a tak alespoň symbolicky převzal za svůj tým pohár pro vítěze.

 
Utkání
Muži A | Neděle 28.06.2020, 18:00
HBC Tygři Mladá Boleslav - SK Kelti 2008
5:4 pp ()
 
Muži A | Neděle 20.09.2020, 14:00
HBC Kladno B - HBC Tygři Mladá Boleslav
6:8 (3:1, 1:1, 2:6)
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 16:30
HBC Tygři Mladá Boleslav - SK Kelti 2008
3:6 (1:2, 2:0, 0:4)
 
Muži A | Pondělí 28.09.2020, 14:00
HBC Tygři Mladá Boleslav - HBC Hradec Králové 1988 B
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
 
Muži A | Sobota 03.10.2020, 13:00
HBC Tygři Mladá Boleslav - HBC Hostivař B
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
 
Muži A | Sobota 29.05.2021, 15:00
HBC Tygři Mladá Boleslav - HC Red Wings Mladá Boleslav
7:3 (1:0, 3:2, 3:1)
 
Aktuální články
Letní pohár odstartovali Tygři výhrou v derby

Ml. Boleslav - Po dlouhém herním suchu jsou Tygři zpět v akci! Další sezóna díky striktním vládním opatřením protekla boleslavskému...

 
Tygři doma brali všechny body po souboji s Hostivaří B

Mladá Boleslav - Po vyřazení rezervy extraligového Hradce Králové v prvním kole Českého poháru přivítali Tygři ve městě automobilů...

 
Tygři postoupili v poháru přes rezervu extraligového Hradce Králové

Mladá Boleslav - První kolo Českého poháru, který se letos hraje znovu v původním vyřazovacím celorepublikovém formátu, zvládli Tygři...

 
Kelti oplatili Tygrům porážku z finále Letního poháru
 
Skvělý obrat na Kladně řídili bratři Lhotové
 
Muži potvrdili letošní dominanci vítězstvím v Letním poháru
 
Boleslav doma zničila třetí tým tabulky 10:3
 
Z Kladna se dvěma body, výhru řídil hattrickem Tomáš Lhota
 
Tygří přípravka nenašla v Kralupech přemožitele
 
Statistické shrnutí podzimu sezóny 2019/2020
 
 
HBC Tygři Mladá Boleslav - kontakt: info@tygri-mb.cz RSS