Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži potvrdili letošní dominanci vítězstvím v Letním poháru

30.06.2020 | Jakub Matyáš

Ml. Boleslav - Po anulování výborně rozehrané základní části 2. Ligy a konci koronavirové karantény připravili funkcionáři soutěže náhradní program pod nálepkou Letního poháru. Do něj se přihlásilo celkem šest účastníků. KOVO B, Jungle Fever Kladno, Nové Strašecí, berounští Kelti, Rafani Praha a právě Tygři. Cesta to byla trnitá, nicméně úspěšná a na jejím konci čekala na boleslavské hokejbalisty vytoužená trofej pro vítěze a zlaté medaile.

Základní část


Ve skupinové fázi Tygři potvrdili, že jsou týmem, kterému chvíli trvá, než se po vynucené přestávce dostane do správného zápasavého tempa. Hned na úvod v nepříznivém středečním termínu museli čelit úřadujícímu mistru 2. Ligy, pražským Rafanům. Ve vyrovnaném utkání Boleslavští dlouho vedli, nakonec ale domácí ukázali svou sílu a podařilo se jim srovnat. V prodloužení pak domácí vytěžili rozhodující branku ze špatného střídání a Tygři se tak po prohře 4:5 museli spokojit s jedním bodem do tabulky. Ještě větší rána následovala v dalším kole, kdy jsme přivítali na svém hřišti nepočetný, ale bezesporu kvalitní Jungle Fever. Kladenští tlačili a zásluhou vysoké produktivity na poměr šancí si došli pro zasloužené vítězství. Naopak Mladá Boleslav se po prohře 5:7 musela nervózně začít ohlížet na pořadí v tabulce. 

Při celkovém počtu pěti utkání v základní části totiž každá další ztráta mohla znamenat vážnou překážku při cestě do vyřazovacích bojů. Obrat přišel po přesvědčivé výhře nad rezervou extraligového Kova poměrem 6:1, ve které od začátku dominoval právě tým z města automobilů. Výrazný odpor kladli následně i Kelti, kteří celé střetnutí drželi naději na body a remízový stav, jejich odpor zlomil a výhru 2:1 zajistil až dvě minuty před koncem střetnutí Lukáš Lhota. Potvrzení účasti v nejlepší čtveřici přišlo až v posledním utkání, v němž mladoboleslavští hokejbalisté zničili Nové Strašecí 8:4. Až poslední utkání mezi Kelty a Kladnem určilo, že právě Tygři udrží první místo a bude tak mít jistotu domácího prostředí pro obě následující utkání. 

Play-off

Semifinále postavilo Tygrům do cesty Jungle a tentokráte už se překvapení nekonalo. Po dvou třetinách na ukazateli skóre svítila v kolonce vstřelených branek pověstná "desítka" a ve zbylých minutách už se zápas jen dohrával až ke konečnému výsledku 12:6. Finálové střetnutí přisoudilo Mladé Boleslavi jako soupeře berounské Kelty a před slušně zaplněným areálem to byla nelítostná bitva. Nervózní začátek domácích hráčů posadil Kelty na koně a ti šli poměrně brzy do vedení. Tygři zvládli otočit na 2:1, ale poté měli více ze hry opět hosté, kteří třemi brankami značně narušili boleslavské plány. V poslední minutě základní hrací doby už Tygrům nezbylo než sáhnout ke hře bez brankáře a ukázalo se, že ve sportu opravdu platí, jak je podstatné hrát až do poslední sekundy. Dvě branky Michala Kováře znamenaly prodloužení. V něm měly své šance obě mužstva, rozhodnutí přišlo ale v deváté minutě, kdy všem protihráčům prchl Lukáš Lhota a kličkou rozhodl o titulu vítěze Letního poháru. 

Ohlasy

Daniel Langer (kapitán týmu HBC Tygři Mladá Boleslav): V první řadě chci poděkovat všem hráčům za celoroční výborné výkony, které se nám navzdory všem překážkám a úskalím, podařilo stabilně podávat. Že jsme zakončili tento ročník vítězně a s trofejí, je z mého pohledu zcela zasloužené. Finálové utkání bylo i díky parádně hrajícímu soupeři reklamou na hokejbal, plné emocí a doufám, že fanoušci, kteří se na něj přišli podívat, si ho užili stejně jako my a budou se vracet i na další zápasy. Uděláme vše, abychom tento za mě výjimečný tým udrželi pohromadě a v příští sezóně už útočili na titul v regulérní sezóně. 

 
Utkání
Muži A | Neděle 28.06.2020, 18:00
HBC Tygři Mladá Boleslav - SK Kelti 2008
5:4 pp ()
 
Muži A | Neděle 20.09.2020, 14:00
HBC Kladno B - HBC Tygři Mladá Boleslav
6:8 (3:1, 1:1, 2:6)
 
Muži A | Sobota 26.09.2020, 16:30
HBC Tygři Mladá Boleslav - SK Kelti 2008
3:6 (1:2, 2:0, 0:4)
 
Muži A | Pondělí 28.09.2020, 14:00
HBC Tygři Mladá Boleslav - HBC Hradec Králové 1988 B
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
 
Muži A | Sobota 03.10.2020, 13:00
HBC Tygři Mladá Boleslav - HBC Hostivař B
4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
 
Muži A | Sobota 29.05.2021, 15:00
HBC Tygři Mladá Boleslav - HC Red Wings Mladá Boleslav
7:3 (1:0, 3:2, 3:1)
 
Aktuální články
Letní pohár odstartovali Tygři výhrou v derby

Ml. Boleslav - Po dlouhém herním suchu jsou Tygři zpět v akci! Další sezóna díky striktním vládním opatřením protekla boleslavskému...

 
Tygři doma brali všechny body po souboji s Hostivaří B

Mladá Boleslav - Po vyřazení rezervy extraligového Hradce Králové v prvním kole Českého poháru přivítali Tygři ve městě automobilů...

 
Tygři postoupili v poháru přes rezervu extraligového Hradce Králové

Mladá Boleslav - První kolo Českého poháru, který se letos hraje znovu v původním vyřazovacím celorepublikovém formátu, zvládli Tygři...

 
Kelti oplatili Tygrům porážku z finále Letního poháru
 
Skvělý obrat na Kladně řídili bratři Lhotové
 
Tygři bez porážky vyhráli turnaj o primátora města Liberec
 
Boleslav doma zničila třetí tým tabulky 10:3
 
Z Kladna se dvěma body, výhru řídil hattrickem Tomáš Lhota
 
Tygří přípravka nenašla v Kralupech přemožitele
 
Statistické shrnutí podzimu sezóny 2019/2020
 
 
HBC Tygři Mladá Boleslav - kontakt: info@tygri-mb.cz RSS